Tokio 2020. Letnie Igrzyska Olimpijskie przesunięte. Kiedy się odbędą? | Eurosport w TVN24

Igrzyska olimpijskie w Tokio przełożone na 2021 rok

Igrzyska olimpijskie w Tokio przełożone na 2021 rok

 • Sztafeta z ogniem olimpijskim przerwanaSztafeta z ogniem olimpijskim przerwana


  Video: Eurosport
  Sztafeta z ogniem olimpijskim przerwanaSzfateta z ogniem olimpijskim przerwana z powodu obecności ludzi na trasie. Igrzyska olimpjskie w Tokio na żywo na antenach Eurosportu i w Eurosport Playerze.zobacz więcej wideo »

 • Zanim Allyson Fenix została mistrzynią olimpijskąZanim Allyson Fenix została mistrzynią olimpijską


  Video: Eurosport
  Zanim Allyson Fenix została mistrzynią olimpijskąAllyson Felix w wieku 17 lat przeszła na zawodowstwo. Zdaniem jej trenerki miała wszystko, aby odnosić sukcesy, jednak musiała poprzeć to ciężką pracą. Aktualnie Amerykanka jest multimedalistką olimpijską.zobacz więcej wideo »

 • Ogień olimpijski dotarł do JaponiiOgień olimpijski dotarł do Japonii


  Video: Eurosport
  Ogień olimpijski dotarł do JaponiiW czwartek 19 marca samolot lecący z Grecji z ogniem olimpijskim na pokładzie wylądował w japońskiej bazie lotniczej Matushima. W ten sam dzień odbyła się skromna ceremonia przyjęcia ognia olimpijskiego. 26 marca w Fukushimie rozpocznie się tradycyjna sztafeta olimpijska.zobacz więcej wideo »

 • MKOl otrzymał wsparcie komitetów olimpijskichMKOl otrzymał wsparcie komitetów olimpijskich


  Video: tvn24
  MKOl otrzymał wsparcie komitetów olimpijskich18.03 | Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach powiedział, że sportowcy zdają sobie sprawę, iż do igrzysk w Tokio pozostały jeszcze ponad cztery miesiące, a przygotowania będą zgodne z ochroną ich zdrowia przed koronawirusem.zobacz więcej wideo »

 • Oszczepnik Krukowski przygotowuje się do igrzyskOszczepnik Krukowski przygotowuje się do igrzysk


  Video: Biuro Prasowe
  Oszczepnik Krukowski przygotowuje się do igrzysk18.03 | Oszczepnik Marcin Krukowski nie przerwał obozu w Turcji i przygotuje się do igrzysk w Tokio. zobacz więcej wideo »

 • Włodarczyk: siedzimy na bombie, która nie wiadomo kiedy wybuchnieWłodarczyk: siedzimy na bombie, która nie wiadomo kiedy wybuchnie


  Video: tvn24
  Włodarczyk: siedzimy na bombie, która nie wiadomo kiedy…17.03 | Chociaż Międzynarodowy Komitet Olimpijski zapewnia, że nie ma potrzeby podejmowania drastycznych decyzji w związku z pandemią koronawirusa, Anita Włodarczyk grzmi: – Tego komunikatu nie rozumiem – powiedziała dwukrotna mistrzyni olimpijskich w rzucie młotem w “Faktach po Faktach” na antenie TVN24. zobacz więcej wideo »

 • Najlepsze buzzer beatery na igrzyskach olimpijskichNajlepsze buzzer beatery na igrzyskach olimpijskich


  Video: Eurosport
  Najlepsze buzzer beatery na igrzyskach olimpijskichSprawdź najlepsze buzzer beatery na igrzyskach olimpijskich. Każda sekunda IO w Tokio 2020 do zobaczenia tylko w Eurosporcie – w telewizji i Eurosport Playerze!zobacz więcej wideo »

 • Igrzyska odbędą się zgodnie z planem?Igrzyska odbędą się zgodnie z planem?


  Video: Reuters TV
  Igrzyska odbędą się zgodnie z planem?17.03 | Premier Japonii o rozegraniu igrzysk olimpijskich. zobacz więcej wideo »

 • Włodarczyk: przesunęłabym igrzyska na przyszły rokWłodarczyk: przesunęłabym igrzyska na przyszły rok


  Video: tvn24
  Włodarczyk: przesunęłabym igrzyska na przyszły rok17.03 | – Dla mnie igrzyska się nie odbędą. Japończycy będą zapewniali, że jest wszystko OK, ale to jest święto wszystkich ludzi, którzy będą się przemieszczać z całego świata – powiedziała Anita Włodarczyk. zobacz więcej wideo »

 • Bolt gwiazdą ceremonii otwarcia Stadionu Narodowego w TokioBolt gwiazdą ceremonii otwarcia Stadionu Narodowego w Tokio


  Video: Eurosport
  Bolt gwiazdą ceremonii otwarcia Stadionu Narodowego w TokioW sobotę odbyła się ceremonia otwarcia Stadionu Narodowego w Tokio, który będzie główną areną igrzysk olimpijskich w 2020 roku. Gwiazdą imprezy był Usain Bolt. Jamajczyk wziął udział w nietypowej sztafecie, w której rywalizowano w… kilku różnych miastach. Igrzyska olimpijskie w Tokio na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.zobacz więcej wideo »

 • W Olimpii zapłonął znicz olimpijski przed igrzyskami w TokioW Olimpii zapłonął znicz olimpijski przed igrzyskami w Tokio


  Video: Eurosport
  W Olimpii zapłonął znicz olimpijski przed igrzyskami w TokioW czwartek 12 marca odbyła się ceremonia zapalenia znicza olimpijskiego. Wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności. Igrzyska olimpijskie w Tokio 2020 od 24 lipca do 9 sierpnia na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.zobacz więcej wideo »

 • Najlepsze olimpijskie momenty: Pau Gasol i jego olimpijskie szczytyNajlepsze olimpijskie momenty: Pau Gasol i jego olimpijskie…


  Video: Eurosport
  Najlepsze olimpijskie momenty: Pau Gasol i jego olimpijskie…Najlepsze mecze Pau Gasola na igrzyskach olimpijskich.zobacz więcej wideo »

 • Świątek: w tym sezonie chcę awansować na igrzyska olimpijskieŚwiątek: w tym sezonie chcę awansować na igrzyska olimpijskie


  Video: Eurosport
  Świątek: w tym sezonie chcę awansować na igrzyska olimpijskie– Chciałabym grać bardziej stabilnie. W zeszłym roku miałam zbyt dużo wzlotów i upadków, a w tym sezonie chcę awansować na igrzyska olimpijskie. To mój cel – powiedziała Iga Świątek. Australian Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.zobacz więcej wideo »

 • Tom Daley do Pekinu leciał po naukęTom Daley do Pekinu leciał po naukę


  Video: Eurosport
  Tom Daley do Pekinu leciał po naukęTom Daley na igrzyska olimpijskie w Pekinie jechał mając zaledwie 14 lat. W Londynie w 2012 roku wywalczył brązowy medal w skokach do wody z 10-metrowej wieży. Każda sekunda IO w Tokio 2020 do zobaczenia tylko w Eurosporcie – w telewizji i Eurosport Playerze!zobacz więcej wideo »

 • Droga Joshuy do złotego medalu igrzysk olimpijskich w LondynieDroga Joshuy do złotego medalu igrzysk olimpijskich w Londynie


  Video: Eurosport
  Droga Joshuy do złotego medalu igrzysk olimpijskich w LondynieZanim Anthony Joshua podbił bokserski świat, najpierw punktował rywali na igrzyskach olimpijskich. W 2012 roku na własnej ziemi Brytyjczyk wywalczył złoty medal w kategorii +91 kg. Zobacz jego drogę do olimpijskiej chwały. Igrzyska olimpijskie w Tokio na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.zobacz więcej wideo »

 • Od Pekinu do Rio de Janeiro. Wszystkie olimpijskie finały Usaina BoltaOd Pekinu do Rio de Janeiro. Wszystkie olimpijskie finały…


  Video: Eurosport
  Od Pekinu do Rio de Janeiro. Wszystkie olimpijskie finały…Były sprinter z Jamajki to jedyny zawodnik, który zdobył złote medale w biegach na 100 i 200 metrów na trzech kolejnych igrzyskach olimpijskich (2008, 2012 i 2016 rok). Usain Bolt dołożył do tego również triumfy w sztafetach, łącznie zdobywając osiem krążków z najcenniejszego kruszcu.zobacz więcej wideo »

 • Z Wrocławia do Tokio. Wojcianiec pojedzie na igrzyska olimpijskieZ Wrocławia do Tokio. Wojcianiec pojedzie na igrzyska olimpijskie


  Video: Eurosport
  Z Wrocławia do Tokio. Wojcianiec pojedzie na igrzyska…Wysłannik Eurosportu Filip Folczak udał się do Wrocławia, gdzie odbyły się zawody jeździeckie, w których uczestniczył Wojciech Wojcianiec. Polak nie wygrał, ale zapewnił sobie awans na igrzyska olimpijskie w Tokio.zobacz więcej wideo »

 • Popisy Salaha na igrzyskach olimpijskich w Londynie 2012Popisy Salaha na igrzyskach olimpijskich w Londynie 2012


  Video: Eurosport
  Popisy Salaha na igrzyskach olimpijskich w Londynie 2012W 2012 roku Mohamed Salah wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Napastnik strzelił na tym turnieju trzy gole, a Egipt dotarł do ćwierćfinału. Tam jednak lepsza okazała się Japonia. Czy Salah pojedzie do Tokio? Igrzyska olimpijskie w Tokio 2020 na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.zobacz więcej wideo »

 • Rafael Nadal fenomenem tenisaRafael Nadal fenomenem tenisa


  Video: Eurosport
  Rafael Nadal fenomenem tenisaZaledwie w wieku kilkunastu lat Rafael Nadal potrafił rywalizować na wysokim poziomie. Hiszpański tenisista określany jest mianem jednego z najlepszych zawodników w historii dyscypliny.zobacz więcej wideo »

Oficjalnie igrzyska mają się rozpocząć pod koniec lipca
Foto: Getty Images

| Video: Eurosport

Igrzyska olimpijskie w Tokio zostały oficjalnie przełożone na 2021 rok z powodu pandemii koronawirusa. Premier Japonii Shinzo Abe osiągnął w tej sprawie porozumienie z przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasem Bachem.

We wtorek odbyła się telekonferencja z udziałem przewodniczącego MKOl Thomasa Bacha, Abe oraz m.in. gubernator Tokio Yuriko Koike i członków komitetu organizacyjnego igrzysk. Po niej premier Japonii zaznaczył, że przełożona impreza odbędzie się najpóźniej latem 2021 roku.

“Prezydent Bach i premier Abe wyrazili wspólną troskę o ogólnoświatową pandemię COVID-19 oraz jej wpływ na życie ludzi i ich znaczący wpływ na przygotowania sportowców do igrzysk. Niespotykane i nieprzewidywalne rozprzestrzenianie się epidemii spowodowało pogorszenie się sytuacji w pozostałej części świata” – napisano w oficjalnym komunikacie MKOl.

“W obecnych okolicznościach i na podstawie informacji dostarczonych dzisiaj przez WHO prezydent MKOl i premier Japonii doszli do wniosku, że igrzyska XXXII olimpiady w Tokio muszą zostać przełożone na termin po 2020 r., ale nie później niż latem 2021 r., w celu ochrony zdrowia sportowców, wszystkich osób uczestniczących w igrzyskach olimpijskich i społeczności międzynarodowej. Uzgodniono, że płomień olimpijski pozostanie w Japonii. Ustalono także, że igrzyska zachowają nazwę Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Tokio 2020” – dodano.

Nazwa bez zmian

Biorąca również udział w zdalnym spotkaniu gubernator Tokio Yuriko Koike zapewniła, że nazwa imprezy – Tokio 2020 – mimo wszystko się nie zmieni. Organizatorzy podkreślili, że ich celem jest przeprowadzenie “pełnych” zmagań olimpijskich, by “stanowiło to symbol zwycięstwa nad koronawirusem”.

Wcześniej Reuters informował, że w sprawie ewentualnej zmiany terminu zaplanowanych na przełom lipca i sierpnia igrzysk ma dojść jeszcze we wtorek w trybie pilnym do narady członków Komitetu Wykonawczego MKOl.

Bezprecedensowa decyzja

Przełożenie igrzysk w Tokio jest sytuacją bezprecedensową w historii olimpijskiej rywalizacji. W przeszłości pięć edycji największej sportowej imprezy globu odwołano, ale nigdy wcześniej nie zmieniono ich daty. Przeprowadzenie igrzysk do tej pory zawsze uniemożliwiały działania zbrojne. Przyczyną odwołania letnich igrzysk w 1916 roku oraz letnich i zimowych w 1940 i 1944 roku były – odpowiednio – I i II wojna światowa.

Oglądaj

Igrzyska olimpijskie w Tokio na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze

Wideo: Eurosport
Igrzyska olimpijskie w Tokio na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze

Wiele narodowych komitetów olimpijskich, w tym PKOl, apelowało w ostatnich dniach o przełożenie tegorocznych zmagań olimpijskich. Niektóre nawet poinformowały, że nie wyślą sportowców do Japonii, gdyby zawody miały się odbyć zgodnie z planem.

Obecnie w całym świecie odnotowano już ponad 390 tys. zachorowań na koronawirusa i ponad 17 tys. zgonów. W Japonii stwierdzono ponad tysiąc zakażeń i około 40 zgonów.

Autor: br, lukl
/
Źródło: Eurosport.pl; PAP

Zobacz również

Specjalny program Eurosportu NA ŻYWO. Olimpijskie sławy o przełożeniu igrzysk

Specjalny program Eurosportu NA ŻYWO. Olimpijskie sławy o przełożeniu igrzysk

„Okno na sport

Gościem będzie Dawid Kubacki. Zapraszamy do oglądania i zadawania pytań.

Minister sportu nie ma wątpliwości.

Danuty Dmowska-Andrzejuk ceniła decyzję władz olimpijskich.

Ogień olimpijski nie ruszy w podróż po Japonii. Sztafeta anulowana

Miała ona ruszyć w podróż po kraju Kwitnącej Wiśni w czwartek.

Pierwsza taka sytuacja z igrzyskami w historii

Wcześniej najważniejsze wydarzenie świata sportu pięciokrotnie odwoływano.

Igrzyska olimpijskie w Tokio przełożone na 2021 rok

Premier Japonii Shinzo Abe osiągnął w tej sprawie porozumienie z szefem MKOl Thomasem Bachem.

Utytułowany włoski kolarz Matteo Trentin wyszedł z ciekawą propozycją.

Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym nie odbędzie się w maju

Żużlowe zmagania prawdopodobnie zostaną przeniesione na sierpień.

Piłkarze, FIFA i WHO łączą siły.

Wspaniała inicjatywa z udziałem największych gwiazd.

Cztery gole w 21 minut. Dzień, w którym

1 lipca 2018 roku Erling Haaland popisał się niezwykłym wyczynem.

Messi i Ronaldo mogliby wziąć przykład z hokeistów NHL.

Białoruska ekstraklasa rozpoczęła sezon.

Kolejny były prezydent Realu z koronawirusem

Do szpitala trafił Fernando Martin.

Robert Lewandowski z obniżoną pensją. Kluby reagują na kryzys

Związany z pandemią koronawirusa.

Chory Maldini przemówił.

U Włocha i jego syna wykryto koronawirusa.

Czarne rękawiczki i maseczka. Mourinho pomaga starszym ludziom

Portugalski trener nie siedzi bezczynnie.

Koszykarz NBA walczy z koronawirusem.

Kpił z koronawirusa, a potem go rozprzestrzenił.

Legendarny turecki trener zakażony.

Fatih Terim z pozytywnym wynikiem na infekcję koronawirusem.

Finały europejskich pucharów oficjalnie przełożone. Nowe terminy nieznane

Mecze w Gdańsku i Stambule nie zostaną rozegrane w pierwotnych terminach.

Infantino: kryzys związany z pandemią może być okazją do reformy futbolu

Szef Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Gianni Infantino szuka jakiś pozytywów w obecnej, bardzo trudnej sytuacji.

Szef Hoffenheim ma dobre wieści.

Na początku marca był wrogiem tysięcy niemieckich kibiców piłkarskich.

Kszczot popiera trudną decyzję MKOl.

“Nie mogło być innej decyzji, jest słuszna i popieram ją” – w ten sposób lekkoatleta Adam Kszczot poparł na Facebooku postanowienie o przełożeniu na 2021 rok igrzysk olimpijskich w Tokio.

Robert Korzeniowski: to znak, że świat olimpijski potrafi się dogadać

Czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie i ekspert Eurosportu Robert Korzeniowski uważa, że przełożona impreza może stać się symbolem zwycięstwa ludzkości nad rozgrywającymi się właśnie dramatami ludzi i społeczeństw.

Read More

Back to top button
Close
Close