Koronawirus, Białystok: nowa metoda oszustów w czasie pandemii

Oszuści wykorzystali koronawirusa, policjanci udaremnili kradzież w cyberprzestrzeniFoto: Shutterstock
Oszuści wykorzystali koronawirusa, policjanci udaremnili kradzież w cyberprzestrzeni – Shutterstock

Koronawirus stał się dla przestępców sposobem na okradanie ludzi. Właśnie opracowali nowy sposób. Kobieta otrzymała sms, z którego wynikało, że musi dopłacić niewielką sumę za dezynfekcję przesyłki. Następnie została przekierowana na fałszywą stronę banku, a jej login i hasło trafiło do cyberprzestępców. Ci doprowadzili do wyciągnięcia z jej konta 35 tys. Na szczęście kobieta w porę się zorientowała, powiadomiła policję i transfer wstrzymano.

Na swoją ofiarę przestępcy wybrali 29-letnią mieszkankę Białegostoku. Wczoraj, tuż przed godz. 16, kobieta otrzymała na swój telefon wiadomość tekstową. Z jej treści wynikało, że z powodu dezynfekcji przesyłki, podyktowanej ryzykiem zarażenia koronawirusem, konieczna jest niewielka dopłata – 1 zł 20 groszy.

– Niczego niepodejrzewająca kobieta skorzystała z przesłanego w wiadomości linku i rozpoczęła logowanie na stronie, do której została przekierowana. Tam wybrała swój bank i rozpoczęła procedurę związaną z opłaceniem kosztów dezynfekcji przesyłki. Okazało się, że strona, na którą została przekierowana, była fałszywa, a wszystkie informacje w postaci loginu i hasła do konta trafiły do cyberprzestepców – relacjonują białostoccy policjanci.

Read More

Back to top button
Close
Close