POLAND

Zła wiadomość dla kierowców F1

Przy okazji treningów F1 przed GP Bahrajnu kierowcy sprawdzali opony Pirelli na sezon 2021. Zostały one poddane ostrej krytyce, do której włączył się nawet Robert Kubica. Mimo to, Włosi nadal planują wprowadzić je do użytku w przyszłym roku.

Łukasz Kuczera

Łukasz Kuczera

Robert Kubica (po prawej) w rozmowie z inżynierem
Materiały prasowe
/ Alfa Romeo Racing ORLEN
/ Na zdjęciu: Robert Kubica (po prawej) w rozmowie z inżynierem

Obecnie Formuła 1 korzysta z opon, jakie Pirelli przygotowało z myślą o sezonie 2019. Gdy przed rokiem testowano nowe mieszanki, nie przypadły one do gustu kierowcom i zespoły odrzuciły ich wprowadzenie w specjalnym głosowaniu. Teraz sytuacja zaczyna wyglądać podobnie.

Przy okazji piątkowych treningów F1 przed GP Bahrajnu kierowcy sprawdzali opony na Pirelli sezon 2021 i określenie, że byli z nich niezadowoleni należy do delikatnych. – To nie jest krok naprzód. Wręcz przeciwnie. Warto było je przetestować, ale mam nadzieję, że więcej nie zobaczę tych opon – mówił Sebastian Vettel.

Również Robert Kubica dość sceptycznie ocenił proponowany produkt Pirelli. – Te prototypy nie są dobre, jeśli chodzi o właściwości jezdne czy odczucia kierowcy – stwierdził w Eleven Sports.

ZOBACZ WIDEO

Read More

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close