POLAND

Michał Pol: W tym roku z czystym sumieniem zagłosuję na Lewandowskiego

Po raz pierwszy, odkąd jako polski dziennikarz głosuję w plebiscycie FIFA Best, z czystym sumieniem oddaję głos na Roberta Lewandowskiego. Nie kierując się ani sympatią, ani patriotyzmem. On po prostu był najlepszy w 2020 roku!

Michał Pol

Michał Pol

Robert Lewandowski
PAP/EPA
/ Matthias Hangst
/ Na zdjęciu: Robert Lewandowski

To po prostu musi być Robert Lewandowski! Każde inne nazwisko, wpisane na pierwszym miejscu przez któregokolwiek z głosujących w plebiscycie kapitanów i selekcjonerów wszystkich reprezentacji świata oraz przedstawicieli mediów, byłoby kpiną z plebiscytu.

To po prostu był rok polskiego napastnika i praktycznie nie ma on żadnego konkurenta. Nikt tym razem nie poczuje się oszukany, niedoceniony, pominięty jak w minionych latach sam “Lewy”, Franck Ribery, Manuel Neuer czy Cristiano Ronaldo, który obrażał się gdy nie triumfował i nie przylatywał na galę.

Lewandowski wygrał z Bayernem wszystko co było do wygrania: mistrzostwo i Puchar Niemiec oraz wreszcie swą wymarzoną Ligę Mistrzów. W każdych rozgrywkach zostawał królem strzelców. I nie zatrzymuje się po wznowieniu rozgrywek. Właśnie stał się trzecim najskuteczniejszym strzelcem w historii Champions League (przez chwilę wspólnie z Raulem). W sobotę strzelił 12. gola w ósmym meczu Bundesligi i jest na dobrej drodze, żeby dogonić mityczny rekord Gerda Muellera – 40 trafień w sezonie 1971/72.

ZOBACZ WIDEO: Roman Kosecki wspomina spotkania z Diego Maradoną. “Geniusz piłkarski”

Dotąd Polaka pomijano w rankingach, bo choć owszem, był maszyną do zdobywania bramek (w 2015 roku z Wolfsburgiem trafił do siatki nawet 5 razy w 9 minut), to pozostawał “królem własnego podwórka”. Bez sukcesów międzynarodowych, bez tak działający

Read More

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close