3. Bundesliga

4. VfL Wolfsburg

5. Bartosz Białek

6. Bundesliga. Kanonada w Wolfsburgu, debiutancki gol Bartosza Białka

Działo się w Wolfsburgu. Miejscowe VfL poszło na wymianę ciosów z Werderem Brema. Mecz zakończył się wynikiem 5:3 na korzyść Wilków, a jedną z bramek dla gospodarzy strzelił Bartosz Białek. To jego pierwsze trafienie w Bundeslidze.

Łukasz Witczyk

Bartosz Białek
Getty Images
/ Martin Rose
/ Na zdjęciu: Bartosz Białek

Mecz w Wolfsburgu dostarczył wielu emocji. Już w 13. minucie Werder, który przed tygodniem zremisował z Bayernem Monachium, objął prowadzenie. Fatalny błąd defensywy rywali wykorzystał Yuya Osako, który następnie wyłożył piłkę Leonardo Bittencourtowi, a ten dostawił nogę i wpakował ją do bramki.

Wilki szybko wyrównały. Strzałem zza pola karnego bramkarza rywali zaskoczył Ridle Baku, a po chwili John Anthony Brooks wykorzystał dogranie Josipa Brekalo i strzałem głową pokonał golkipera Werderu. Wcześniej Brekalo zabawił się z obroną rywali. Radość gospodarzy trwała 11 minut. Do wyrównania doprowadził Kevin Moehwald, który po rzuci