POLAND

Dyrektor szpitala na Stadionie Narodowym: to placówka zapasowa, mamy 27 pacjentów

Łącznie przehospitalizowaliśmy ponad 100 osób chorych na COVID-19. Obecnie na Stadionie Narodowym leży 27 pacjentów – przekazał w TVN24 dyrektor szpitala na Stadionie Narodowym doktor Artur Zaczyński. Tłumaczył, że szpital tymczasowy funkcjonuje jako “zapasowy”, a w macierzystej placówce “nadal dostępne są łóżka”.

Szpital na Stadionie Narodowym w Warszawie to pierwszy szpital tymczasowy uruchomiony w Polsce. Docelowo ma się w nim znaleźć 1200 łóżek dla pacjentów covidowych. Na razie jest ich kilkaset i są przeznaczone dla pacjentów “w lżejszym stanie”.

W sobotę dziennikarz “Polityki” Paweł Reszka opublikował na Facebooku wpis, który – jak przekazał – jest zapisem jego rozmowy z lekarzem pracującym w szpitalu na Narodowym. Reszka, podsumowując tę rozmowę, pisze, że na Stadionie Narodowym “są nowoczesne respiratory, najdroższy sprzęt medyczny, ale prawie nie ma pacjentów”. “Niektórzy lekarze dyżurują w pustych sektorach. Zarobki personelu są wysokie, koszty funkcjonowania ogromne” – pisze dziennikarz.

Zaczyński: czuję się skrzywdzony wypowiedzią lekarza

W niedzielę gościem TVN24 był doktor Artur Zaczyński, dyrektor Szpitala Narodowego.

Odnosząc się do słów lekarza, które opublikował Pawe

Read More

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close