POLAND

Debata Trump kontra Biden w Google. Zdecydowana przewaga jednego z kandydatów

  • W USA odbyła się pierwsza debata prezydencka przed tegorocznymi wyborami
  • Do tej pory większym zainteresowaniem w Google cieszył się Donald Trump
  • Podczas debaty doszło do dużych przetasowań w popularności poszczególnych fraz
  • Jednym z “punktów zapalnych”, mocno widocznym w Google, okazały się zmiany klimatyczne i rezygnacja z tradycyjnych paliw na rzecz odnawialnych źródeł energii
  • Więcej takich tematów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

W tym materiale – podobnie jak w przypadku niedawnych wyborów prezydenckich w Polsce – całkowicie odcinamy się od politycznych analiz. Jeżeli jesteście zainteresowani tematem bliżej – gorąco zachęcamy do śledzenia materiałów przygotowywanych przez naszych kolegów i koleżanki z redakcji Onet Wiadomości oraz Politico. Poniżej zajmiemy się tylko i wyłącznie technicznym przedstawieniem danych, które na temat zainteresowania oboma kandydatami udostępnia Google. Analiza trendów internetowych oraz tego, co ludzie wpisują w wyszukiwarkę to świetne narzędzie do „wybadania” ogólnych nastrojów społecznych i choć z pewnością nie należy utożsamiać rezultatów z „wygraniem” debaty – jasno wskazują, który występ budził większe emocje.

ZASTRZEŻENIE: Większość danych prezentowanych jest w czasie rzeczywistym. W przypadku lektury materiału w dniu innym niż 30.09.2020, mogą one nie oddawać stanu faktycznego.

Zanim zaczniemy analizę danych z ostatnich 24 godzin, warto – dla zrozumienia kontekstu – przyjrzeć się temu, jak wygląda to w dłuższym przedziale czasowym. Gdy zawęzimy dane tylko do wyszukiwania z terenu USA (jak i wtedy gdy sprawdzimy dane globalne) – przez ostatni miesiąc wyraźnie większym zainteresowaniem cieszył się Donald Trump. I to dosłownie w każdym, pojedynczym stanie.

Sytuacja na dobrą sprawę utrzymywała się aż do momentu startu samej debaty. Ta oficjalnie ruszyła o godzinie 3:00 polskiego czasu i to właśnie wtedy zaobserwować możemy zaskakującą zmianę trendu. Frazy związane z Joe Bidenem zaczęły budzić coraz większe zainteresowanie i choć internauci częściej wpisywali w Google także hasła nawiązujące do Donalda Trumpa – urzędujący prezydent USA cały czas pozostawał w tyle.

Szczególnie ciekawie prezentuje się okolica godz

Read More

Show More

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close