POLAND

Co dalej z rządem? “Zdecydowane rozstrzygnięcia”, ale szczegółów brak

Materiał pochodzi z serwisu:

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki nadal nie mają pewności, czy posiadają większość umożliwiającą rządzenieFoto: Jakub Kamiński / East News
Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki nadal nie mają pewności, czy posiadają większość umożliwiającą rządzenie – Jakub Kamiński / East News

Przyszłość rządzącej Polską koalicji Zjednoczona Prawica pozostaje nieznana. Zamiast zapowiadanej na godz. 12-13 konferencji prasowej po spotkaniu kierownictwa PiS, rzeczniczka partii wydała jedynie lakoniczny komunikat. Według nieoficjalnych informacji dojdzie do “spotkania ostatniej szansy” prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą.

Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie” – brzmi merytoryczna część komunikatu zamieszczonego przez Anitę Czerwińską, posłankę PiS na Twitterze po spotkaniu kierownictwa partii.

Anita Czerwińska nie podała jednak żadnych szczegółów. A to oznacza, że rząd i sejmowa koalicja pozostają w zawieszeniu – nie wiadomo, czy istnieje większość w izbie niższej parlamentu. Wszystko zależy od decyzji PiS dot. ewentualnego zerwania koalicji lub jej przemodelowania i przyszłości zawieszonych posłów PiS.

EUR 4,4946 -0,24%spadek
USD 3,8399 0,10%wzrost
CHF 4,1740 -0,39%spadek
WIG 48 482,58 -0,53%spa

Read More

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close