POLAND

Amerykańscy lotnicy w Polsce: 18 myśliwców F-16 i 400 żołnierzy

Polska

Krótki link

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że dziś rozpczęła się kolejna rotacja amerykańskich lotników w Polsce, która ma być jedną z najliczniejszych.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że dziś rozpoczęła się kolejna rotacja amerykańskich lotników, stacjonujących w Polsce. Jak podkreślił, będzie to jedna z naliczniejszych rotacji, ponieważ tworzy ją w sumie 18 myśliwców F-16 i 400 żołnierzy.

Razem dla bezpieczeństwa –dziś rozpoczyna się kolejna rotacja pododdziału lotniczego AvDet. Jest jedną z najliczniejszych, tworzy ją 18 samolotów F16 i 400 żołnierzy. Polscy i amerykańscy piloci będą wspólnie wykonywać loty na terenie całego kraju – napisał Mariusz Błaszczak w Twitterze.

Razem dla bezpieczeństwa –dziś rozpoczyna się kolejna rotacja pododdziału lotniczego 🇺🇸 #AvDet. Jest jedną z najliczniejszych, tworzy ją 18 samolotów #F16 i 400 żołnierzy. Polscy i amerykańscy piloci będą wspólnie wykonywać loty na terenie całego kraju. pic.twitter.com/eHLiaLlLpK

— Mariusz Błaszczak (@mblaszczak) August 14, 2020

K

Read More

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close