POLAND

Powstaje fundusz kryzysowy LGBT+. Zbiera na pomoc dla demonstrantów

Materiał pochodzi z serwisu:

Zbiórka pieniędzy na pomoc prawną i psychologiczną dla aktywistów LGBT to reakcja na starcia z policją, do jakich doszło podczas ostatnich protestów w Warszawie. Foto: Radek Pietruszka
Zbiórka pieniędzy na pomoc prawną i psychologiczną dla aktywistów LGBT to reakcja na starcia z policją, do jakich doszło podczas ostatnich protestów w Warszawie. – Radek Pietruszka

Organizacja pozarządowa Fundusz dla Odmiany prowadzi zbiórkę pieniędzy na fundusz kryzysowy LGBT+. To reakcja na protesty aktywistów społeczności w Warszawie. W niedzielę na koncie było blisko 15 tys. zł.

Jak tłumaczą inicjatorzy akcji, zebrane pieniądze mają być przeznaczone na pomoc psychologiczną dla osób, które doświadczyły przemocy na protestach, a także na pomoc prawną dla osób aresztowanych lub tych, wobec których policja podczas demonstracji użyła siły. “To był i będzie protest w obronie naszej przyszłości w Polsce, w obronie naszych praw” – czytamy w poście na Facebooku.

Podczas ostatnich protestów społeczności LGBT w Warszawie policja zatrzymała 48 osób. Demonstracja była reakcją na wcześniejsze zatrzymanie Michała Sz., przedstawiającego się jako Małgorzata Sz., znanego jako “Margot”. Choć Michał Sz. określa siebie jako kobietę, policja zadecydowała o umieszczeniu w areszcie męskim.

EUR 4,4023 -0,26%spadek
USD 3,7393 0,24%wzrost
CHF 4,0843 -0,03%spadek
WIG 52 046,83 0,61%wzrost
DJI 27 708,93

Read More

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close