POLAND

Jacek P. zatrzymany ze Sławomirem Nowakiem ma opinię “świetnego fachowca”

2020-07-22 06:02

publikacja
2020-07-22 06:02

fot. Filip Blazejowski / Gazeta Polska / FORUM

Zatrzymany wraz z b. ministrem Sławomirem Nowakiem Jacek P. zasiada we władzach kilku spółek. Jego firma realizowała szkolenia z zakresu karuzel finansowych i przestępczości podatkowej dla policji. “Jest świetnym fachowcem z zakresu prawa podatkowego i księgowości” – mówi jeden z jego współpracowników.

43-letni Jacek P., choć nie jest szerzej znany w światku trójmiejskiego biznesu, zasiada we władzach kilku spółek. Portal Onet.pl wskazał, że księgowego i płk. Dariusza Z. łączą powiązania zarówno biznesowe, jak i prywatne. Mają się znać od 10 lat, gdy były komandos przestał zarządzać jednostką wojskową GROM.

Po odejściu z armii były komandos stanowiska zawdzięczał politykom PO – w latach 2011–2012 pracował w PGE EJ S.A. w projekcie przygotowań do budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. W tym czasie do organu nadzorczego jednego z trójmiejskich klubów sportowych trafił Jacek P. “Poznałem go wiele lat temu. Został przydzielony do nadzoru z racji tego, że sponsorował nas PGE EJ. Myślałem, że dla nich pracuje” – wspomina były prezes klubu.

Od 2010 r. atomowa odnoga PGE EJ 1 sponsorowała trójmiejski klub. Spółka, która miała zajmować się budową elektrowni jądrowej, zasiliła konto klubu kwotą ok. 20 mln zł. “Jacek P. pilnował jedynie kwestii finansowych. Był u nas przez kilka lat” – wspomina prezes klubu. P. prowadzi biuro księgowo-podatkowe na jednym z gdańskich osiedli. Tym samym, na którym mieszka zatrzym

Read More

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close