POLAND

Prokuratura po raz drugi umorzyła śledztwo w sprawie śmierci Igora Stachowiaka

Poznańska Prokuratura Okręgowa po raz drugi umorzyła postępowanie ws. nieumyślnego spowodowania śmierci Igora Stachowiaka. Decyzją sądu, po zażaleniu rodziny zmarłego, śledczy mieli sprawdzić, czy do śmierci mężczyzny przyczynili się wrocławscy policjanci.

Informację na temat zakończenia postępowania jako pierwszy podał we wtorek portal Onet.pl. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak potwierdził, że 29 maja prowadzący sprawę po raz drugi wydali decyzję o umorzeniu śledztwa.

“Prokurator w oparciu o zeznania świadków, a zwłaszcza opinię biegłych Zakładu Medycyny Sadowej, który stwierdził, że policji nie można przypisać przyczynienia się do śmierci Igora Stachowiaka, a także narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Uznał, że te działania podejmowane na płycie Starego Rynku jak i w komisariacie, w zakresie, w jakim nie było to osądzone, nie noszą znamion przestępstwa i były podejmowane zgodnie z zasadami sztuki” – powiedział Wawrzynia

Read More

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close