POLAND

Kulisy spotów wyborczych PiS. Posłowie domagają się wyjaśnień

Żądamy od Adama Bielana, rzecznika kampanii wyborczej Andrzeja Dudy, a także samego prezydenta jasnej deklaracji, czy osoby powiązane z firmą Solvere uczestniczą w obecnej kampanii wyborczej – poinformowali w piątek posłowie Koalicji Obywatelskiej.

Piotr Matczuk i Anna Plakwicz, założyciele Solvere

Barbara Nowacka (KO) mówiła na konferencji prasowej, że po czwartkowych wydarzeniach w Sejmie i “obrzydliwym i niegodnym zachowaniu polityków PiS”, dziś w Onecie czytamy o kampanii, która była prowadzona wobec Rafała Trzaskowskiego przed wyborami samorządowymi w 2018 r. “Kampanii, w której ewidentnie brali udział ludzie powiązani z Ministerstwem Sprawiedliwości, którzy pracowali na rzecz byłego wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, obecnie związani z wiceministrem sprawiedliwości Sebastianem Kaletą” – podkreśliła posłanka.

Nawiązała do artykułu portalu Onet.pl dotyczącego śmierci Anny Kryńskiej, jesienią 2018 r. w czasie kampanii samorządowej. Kryńska zmarła na planie spotu wyborczego ubiegającego się o prezydenturę Warszawy Patryka Jakiego.

“Czy tak powinna wyglądać kampania według PiS? Czy pan Joachim Brudziński albo pan Adam Bielan albo nawet pan Andrzej Duda sądzą, że pękły wszystkie tamy, wszelkie granice zostały zatarte? Czy tak ma wyglądać polityka w 2020 roku, kiedy nasze społeczeństwo żyje strachem o utratę pracy, kiedy ludzie boją się o swoje zdrowie, czy do tego jeszcze potrzebna jest nienawiść i pogarda?” – pytała Nowacka.

“Czy tak pan Duda wyobraża sobie swoją prezydenturę? Czy wyobraża sobie, że ją zdobędzie bez żadnych limitów?” – dopytywała. “Pytamy, czy ludzie, którzy pracowali dla Solvere, będą prowadzić kampanię prezydenta Dudy? Czy prowadzą ją obecnie? Czy tego typu niegodne ataki będą również stosowane w tej kampanii? Jak daleko jeszcze mogą się posunąć nienawistnicy, jak dalece jeszcze PiS zamierza po trupach wręcz iść do władzy” – pytała posłanka.

Marcin Kierwiński (KO) dopytywał: “czy jest

Read More

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close