Czy jesteśmy gotowi na nową epidemię? – pytał Bill Gates w 2015 r.

Słynne przemówienie Billa Gates’a, wygłoszone przez niego w 2015 roku podczas konferencji TED Talk, często dziś przywoływane jako dowód na geniusz miliardera, który już kilka lat temu „przewidział pandemię”, również miało miejsce w marcu 2015 roku, czyli w tym samym miesiącu, w którym zainwestował on w firmę CureVac.

Rzekome związki twórcy firmy Microsoft, Billa Gatesa z ogłoszoną przez WHO w marcu 2020 roku pandemią koronawirusa wciąż budzą sporo emocji. Ma to swoje uzasadnienie w różnych faktach, które połączone ze sobą do kupy mogłyby się składać na scenariusz całkiem przyzwoitego thrillera. Ale jak teraz taki nakręcić? Czy występujący w nim aktorzy mieliby występować w przyłbicach na twarzach bądź w maseczkach? Taki thriller łatwo mógłby się zamienić w niezamierzoną komedię… Ale mniejsza z tym…

Kilka dni temu na portalu Onet.pl ukazał się artykuł, który miał za zadanie zdemaskowanie „teorii spiskowych” jakie narosły wokół Billa Gates’a. Piszę „za zadanie”, gdyż tekst napisany jest tak, jakby autor rzeczywiście otrzymał zadanie – zadanie zdezawuowania tych, którzy kojarząc różne fakty próbują przedstawić czytelnikom czy widzom obraz rzeczywistości jakiego w mediach mainstreamowych nie uświadczą. No, chyba że wyłącznie w takiej konwencji, w jakiej zrobił to autor z „Onetu”. Nie chcę tu rozpisywać się szczegółowo o tym artykule, przytoczę jedynie niektóre komentarze autora w nim padające…

Odnośnie teorii, że Gates chce się wzbogacić na pandemii: „Może być trudno w to uwierzyć, ale Gates zwyczajnie nie musi już być bogatszy, zapewne nie ma takiej potrzeby. Niestety, wielu z nas jest zwyczajnie chciwych. W głębi duszy wszyscy chcemy być bogaci. I trudno nam jest pojąć, że ktoś może nie być tak samo chciwy, jak my”.

Odnośnie teorii, że Gates wiedział, że pandemia będzie, bo ją przewidział w 2015 roku: „Bill Gates zwyczajnie, chcąc poświęcać swój czas i zasoby na coś wartościowego, czytał prace naukowców, zamiast czytać posty w mediach społecznościowych”.

Odnośnie planów Gates’a, by czipować ludzi: „(…) fundacja Gatesa wspiera liczne projekty medyczne, biotechnologiczne, ale żadne z nich nie zajmują się mikroczipami czy „czipowaniem ludzi. Fundacja Billa i Melindy Gatesów wyjaśniła (…), że „cyfrowe poświadczenia” mają oznaczać wysiłki na rzecz stworzenia cyfrowej platformy typu open-source (…). Jej celem miałoby być m.in. informowanie, gdzie można nabyć testy na koronawirusa do wykonywania w domu oraz pokazywać – ale w sposób anonimowy dla testowanych – gdzie pojawiają się nowe osoby zakażone. Na podstawie tej bazy danych władze mogłyby podejmować np. decyzje o zwiększaniu dystansowania społecznego. (…) rządy czy firmy nie potrzebują żadnych czipów do śledzenia obywateli. Wystarczą im do tego smartfony. Nie wspominając o tym, że ludzie sami z siebie chętnie dzielą się w sieci tym, gdzie, kiedy i z kim są, co robią, co jedzą na śniadanie, jakie mają choroby, czy urodziło im się dziecko…”.

Odnośnie szczepionki na koronawirusa: „Gates (…) odpowiedział na teorie spiskowe. Stwie

Read More

Show More

Related Articles

Back to top button